Zapoznaj się z aktualnym kalendarzem imprez i wydarzeń zaplanowanych w bieżącym roku szkolnym

 

KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

TYTUŁ I TERMIN

GRUPA

ODPOWIEDZIALNI

WRZESIEŃ

 

 

Inauguracja roku szkolnego (3.09., godz. 9.00) msza św., apel dla klas pierwszych – godz. 10.15

Apel w sali gimnastycznej: kl. 1 a, b, 5 a, b SP

Dyrekcja

kl. 1 a, b – J. Prałat, E. Swoboda, M. Grobelna

M. Ryba – kl. 5 a, b – program

H. Szajbe – delegacja na miejsce pamięci

W. Pieczyński – poczty sztandarowe w kościele

Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych

SP i GIM.

W. Pieczyński, nauczyciele wf.

Wybory do SU

 

Wychowawcy

M. Grobelna, T. Wojciechowski

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

SP i GIM.

E. Nitecka

Spotkanie z policjantem

1 a, b SP

E. Swoboda, J. Prałat

Święto bańki mydlanej

I-III SP

K. Nowacka

Tydzień Głośnego Czytania

I-III SP

E. Nitecka, W. Paradowska, M. Sowińska

Noc Naukowców

GIM

M. Brzezińska, S. Menes

Dzień Tabliczki Mnożenia

SP, GIM.

K. Kraśner, A. Mańka

Bieg Olimpijski w Racocie

SP, GIM.

Nauczyciele wf.

Laboratorium Szkoły Przyszłości Edulab

 

I–III SP

E. Swoboda

Mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym

SP i GIM.

W. Pieczyński

PAŹDZIERNIK

 

 

Dzień Zwierząt

I-III SP

K. Nowacka, A. Majer

Dzień Seniora

I-III SP

K. Nowacka, A. Majer

Dzień Papieski

audycja

B. Mrówczyńska

Dzień Edukacji Narodowej (15.10.), pasowanie na ucznia

SP i GIM.

Program: SU

E. Swoboda, J. Prałat

SU

P. Piotrowski, M. Ryba

II Turniej Piłki Siatkowej im. Gizeli Gorzelanej-Jaskuła

SP i GIMN.

D. Pieczyńska, W. Pieczyński

Turnieje piłki nożnej o puchar burmistrza MiG Osieczna (soboty, niedziela)

SP i GIM.

Nauczyciele wf.

Wychowawcy

Rocznica rozstrzelania synów Ziemi Osieckiej

Impreza środowiskowa z TZO

H. Szajbe, P. Piotrowski

Dzień Języków Obcych, targi językowe

IV-VIII SP i GIM.

M. Zielona

nauczyciele języków obcych

Test Coopera

SP i GIM.

D. Pieczyńska, W. Pieczyński

Parada Wszystkich Świętych

SP

B. Mrówczyńska, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Rajd rowerowy

IV-VII SP

M. Triller

Przedstawienie „Piotruś Pan” (23.10.)

,,Jak Rumcajs uratował Cypiska” (5.10.)

II a i I b i II a SP

 

II b i III a SP

Wychowawcy klas I-III SP

LISTOPAD

 

 

Dzień Zaduszny

SP i GIM., wyjście na cmentarz

Wychowawcy

Dzień Zdrowego Śniadania

I-III SP

Wychowawcy

Niecodzienna lekcja plastyki

I-III SP

K. Nowacka, A. Majer

100. rocznica odzyskania niepodległości (9.11.)

Impreza środowiskowa

SP i GIM.

T. Wojciechowski, M. Grobelna, E. Rosińska, W. Paradowska, P. Piotrowski, M. Ryba, A. Frąckowiak, M. Górski

Kiermasz jesienny

SP i GIM.

SU, wychowawcy

Andrzejki

I-III SP zabawa

IV-VIII SP

GIM.

K. Nowacka, A. Majer, wychowawcy

SU, nauczyciele

Rekolekcje adwentowe (3-5.12.)

SP i GIM.

Ks. P. Konieczny, nauczyciele religii

GRUDZIEŃ

 

 

Mikołaj w szkole (6.12.)

I-VIII i GIM.

B. Mrówczyńska

XIII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET (6.12.)

I-III SP

K. Kraśner

Minikoncerty świąteczne podczas przerw

SP i GIM

Opiekunowie SU, M. Ryba

Jarmark adwentowy we Wrocławiu – wyjazd (2.12.)

SP i GIM

M. Triller, E. Nitecka

Kiermasz świąteczny (we współpracy z CKiB)

SP i GIM

S. Menes, A. Majer

wszyscy nauczyciele

Nauka bez granic

SP i GIM

A. Sobierajska, nauczyciele j. obcych

Wigilie klasowe, przedstawienie bożonarodzeniowe

SP i GIM

 

I-III SP

Wychowawcy

K. Nowacka, A. Majer, J. Prałat, A. Malepszak, E. Sowboda

Wigilia dla potrzebujących – dla dzieci oraz dla samotnych, starszych osób

wolontariat

B. Lewicka

Próbny egzamin gimnazjalny i klas ósmych

 

Dyrekcja

Zimowa przerwa świąteczna (23-31.12.)

SP i GIM.

 

STYCZEŃ

 

 

Spotkanie kolędowe w klasztorze

 

Kolędowanie ulicami miasta

I-III SP

 

 

I-III SP

K. Nowacka, wychowawcy I-III SP, P. Piotrowski

 

Wychowawcy

Orszak Trzech Króli

I-VIII SP

B. Mrówczyńska, K. Śliwińska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wolontariat

A. Majer,

M. Triller, S. Menes, M. Mrówczyński, A. Malepszak, E. Nitecka, M. Grobelna

Święto Szkoły (11.01.)

Wycieczki edukacyjne/ rekonstrukcja bitwy pod wiatrakami

Wychowawcy

Ferie zimowe (14-27.01.)

SP i GIM.

 

LUTY

 

 

Bal walentynkowo-karnawałowy (28.02.)

I-III SP

SP i GIM. – wspólna dyskoteka

A. Majer

Wychowawcy I-III SP

Wychowawcy IV-VI SP

Wychowawcy GIM., pozostali nauczyciele

Szkolne zawody sportowe

I-III SP

E. Swoboda, wychowawcy I-III SP, nauczyciele wf.

Mistrzostwa SP i GIM w piłce nożnej

SP i GIM

W. Pieczyński

Mistrzostwa SP i GIM w piłce siatkowej

SP i GIM

D. Pieczyńska

Mistrzostwa SP w koszykówce chłopców

SP

W. Pieczyński

Tydzień robotyki i programowania

SP

P. Piotrowski

MARZEC

 

 

Dzień Kobiet (8.03.)

niespodzianka

SU

Dzień liczby Pi (14.03.)

VII–VIII SP i GIM.

K. Kraśner

Powitanie wiosny

I-III SP „Marzanna”

IV-VIII SP i GIM – nietypowe lekcje

A. Malepszak, wychowawcy I-III SP

SU

Centrum Nauki Kopernik

V–VIII SP

M. Triller

Osiecka Noc Naukowców

Klasy VIII SP i GIM

B. Zborowska, M. Triller, S. Menes, M. Zielona

KWIECIEŃ

 

 

Egzamin gimnazjalny (10-12.04.) i klas ósmych (15-17.04.)

III GIM.

VIII SP

Dyrekcja

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki - wyjazd

SP

B. Zborowska

Dzień Ziemi – sprzątanie najbliższej okolicy

I–III SP

S. Menes

Cross Wagarowicza

SP i GIM.

D. Pieczyńska, A. Malepszak

Wiosenne biegi przełajowe w Racocie

SP i GIM.

W. Pieczyński, A. Majer

Zajączek w Karczmie Borowej (17.04.)

I–III SP

E. Swoboda

Droga krzyżowa od strony krzyża katyńskiego w stronę miasta (14.04.)

 

B. Mrówczyńska, K. Śliwińska

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej - podsumowanie projektu

Galeria Wielkopolan walczących o niepodległość

T. Wojciechowski, H. Szajbe, E. Nitecka

Zabawy integracyjne

I–III SP

Wychowawcy

Wiosenna przerwa świąteczna (18-23.04.)

SP i GIM.

 

MAJ

 

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji III Maja (3.05.)

Impreza środowiskowa

W. Paradowska, T. Wojciechowski

Test kompetencji klas III SP

III SP

Wychowawcy III SP

Test Coopera

SP i GIM.

D. Pieczyńska

Tydzień Bibliotek (8-15.05.)

SP i GIM.

E. Nitecka

Wycieczki klasowe (22-24.05.)

SP i GIM.

Wychowawcy

CZERWIEC

 

 

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

SP i GIM.

A. Malepszak, K. Pawlicka, A. Frąckowiak

Wszyscy nauczyciele

Karaoke – konkurs muzyczny

SP i GIM.

P. Piotrowski

Wymiana polsko-czeska (6-9.06.)

 

A. Sobierajska, A. Juchniewicz, M. Zielona

Komers (19.06.)

VIII SP i III GIM.

Wychowawcy, rodzice

Podsumowanie osiągnięć w roku szkolnym 2017/2018

SP i GIM.

M. Triller

Wszyscy nauczyciele

Zakończenie roku szkolnego (21.06.)

Kl. VIII SP i GIM.

Pozostałe grupy do uzgodnienia

S. Menes, T. Wojciechowski, W. Paradowska, K. Kraśner