Grupa uczniów wraz z p. Anną Sobierajską powróciła z tygodniowej (22 - 28 września br.) wycieczki do Londynu.

W stolicy Anglii zetknęli się z takimi jego symbolami, jak metro oznaczone charakterystycznym znakiem "Underground”, Opactwo Westminsterskie (Westminster Abbey), które stanowi miejsce koronacji i pochówku monarchów, Pałac Buckingham (Buckingham Palace), będący ich oficjalną rezydencją czy chińska dzielnica China Town, w której wycieczkowicze zjedli obiad. Pierwszy dzień pobytu w Londynie zakończyli, podziwiając panoramę miasta ze słynnego koła obserwacyjnego, tzw. Londyńskiego Oka (London Eye).

W drugim dniu pobytu w Londynie uczniowie zwiedzili katedrę Św. Pawła (St. Paul’s Cathedral), XII-wieczny szekspirowski teatr The Globe, gdzie mieli również niebywałą przyjemność oglądania spektaklu "Kumoszki z Windsoru" w ojczystym języku Szekspira oraz odwiedzili firmowy salon słodyczy M&M's. Na koniec dnia uczestniczyli w lekcji muzealnej w National Gallery, gdzie, między innymi, mogli podziwiać w oryginale sławne „Słoneczniki” van Gogha.

W trzecim dniu pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii uczniowie zwiedzili jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej - The British Museum. Następnie byli z wizytą u rodziny królewskiej, spotkali się z gwiazdą kina lat 50. i 60. Marylin Monroe oraz piosenkarzem Edem Sheeran’em - wszystko to w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

W czwartym dniu zwiedzano Muzeum Nauki (Science Museum), następnie Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum), w którym zgromadzono ponad 70 milionów eksponatów z takich dziedzin, jak botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Na koniec miała miejsce długo wyczekiwana przez wszystkich atrakcja - wizyta w studiu Warner Bros na planie filmów o Harrym Potterze.

Ostatni dzień pobytu w Londynie młodzież rozpoczęła, płynąc statkiem Tamizą w kierunku Tower Bridge, popularnej atrakcji turystycznej, w której w XV w. znajdowało się więzienie, a gdzie przewodniczka ubrana w strój z epoki opowiadała ciekawe historie związane z tym miejscem. Grupa miała także możliwość zobaczenia klejnotów królewskich zgromadzonych w skarbcu oraz pobytu w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym w Greenwich, mieszczącym się w pobliżu dawnego południka zerowego. Zobaczx>>