Absolwenci naszej szkoły są obecni w różnych formach naszej aktywności:

Projekt Goethe-Institut "Deutsch hat Klasse": do prac związanych z konkursem na zagospdarowanie przestr\eni edukacyjnej przenaczonej do nauki języka niemieckiego włączyli się nasi absolwenci: Paulina Sołtysik i Mateusz Mrówczyński. Konkurs trwa od 15 października 2016 do 31 stycznia 2017. Paulina wykonała i przekazała klasie dwie ławki z europalet, Mateusz natomiast uczestniczył w pracach budowlanych.  

Klaudia Krajewska, Jakub Jędrzjeczak, Joanna Szczepańska, Katarzyna Gimzińska, Katarzyna Rzepecka i Karol Szymański, absolwenci Zespołu Szkół uczestniczyli w koncercie kolęd zorganizownaym 6 stycznia 2017 w osieckim klasztorze.  Młodzież wykonała solowe partie wokalne oraz zasiliła zespół instrumentalny gitarami i skrzypcami. 

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to, jak co roku, okazja do wspólnej pracy uczniów, absolwentów i nauczycieli. Wśród wolontariuszy znaleźli się obecni uczniowie leszczyńskich szkół: Marta Kraśner, Sara Michalak, Joanna Szczepańska i Jęrzej Bartkowiak. W organizacji towarzyszącej finałowi imprezy plenerowej wsparli nas sportowcy: Dominik Kubera - żużlowiec Fogo Unii Leszno oraz koszykarze klubu Fogo Jamalex Polonii 1912: Antoni Nowicki, Jakub Triller, Jeremiasz Domagała i Michał Samolak.